Logo

Okolí

Zde naleznete veškeré informace o obci, ve které se nachází náš penzion i další zajímavosti v jeho okolí. Dále je tu seznam našich partnerů, u kterých najdete další užitečné informace o Třeboňsku a Jindřichohradecku.

Obec Pístina

Obec Pístina s malebným náměstíčkem a rybníkářským okolím se nachází ve východní části CHKO Třeboňsko mezi historickými městy Jindřichův Hradec a Třeboň. 

Zároveň je v dotyku s Českou Kanadou, která je známá pro svou jedinečnou přírodu. Naleznete zde Lesní hotel Peršlák na samých hranicích s Rakouskem, krásné lesy a lesní kamenné útvary. Na okraji Nové Bystřice se nachází golfové hřiště, řada kvalitních golfových hřišť lemuje také cestu z České republiky do rakouského Litschau.

Co stojí za to navštívit v blízkém okolí

Bezprostřední okolí obce Pístina se pyšní více než 30 rybníky, krásnými lesy, v nichž se můžete věnovat i sběru borůvek a hub. Při příjezdu do obce nemůžete minout 2 km vzdálené městečko Stráž nad Nežárkou proslavené obdivovatelkou tohoto kraje Emou Destinovou, která zde v místním zámku žila a pracovala.

Celý kraj je vskutku výjimečný a skýtá nepřeberné množství výletů, přírodních zákoutí, sakrální architektury v podobě kapliček, božích muk a křížků, ale také cyklistických a bruslařských terénů.

Zajímavosti, které můžete prozkoumat

K zajímavostem zdejšího kraje patří majestátní, státem chráněné stromy, zejména duby. Ke koupání je mnoho příležitostí, a to nejen v blízkosti našeho penzionu, ale i v okolních pískovnách ve Stráži nad Nežárkou, Majdaleně a Cepu. Krajinou se prolínají hned dvě řeky - Lužnice a Nežárka včetně Jakubem Krčínem vybudovaných umělých toků, Nové řeky a Zlaté stoky. Raritou našeho kraje je Rožmberk, největší český rybník vzdálen od našeho penzionu 10 kilometrů.

V případě nepříznivého počasí lze navštívit kryté bazény v Jindřichově Hradci či lázeňské Třeboni. V dojezdové vzdálenosti nabízí občerstvení zrekonstruovaný pivovar v Českém Rudolci a dalším tipem na výlet může být návštěva krajského města České Budějovice.

Weby s tipy na výlety a ostatními zajímavostmi Třeboňska